ישיבת אורות שאול, רעננה

שאל את הרב

 

תוכניות לימוד

זמני היום

שער לקהילה

חבורת לימוד עם הרב יובל שרלו
  • חבורת לימוד קבועה עם הרב שרלו
  • בימי שני ושלישי בין השעות
  • 9:00-10:00 בישיבה
חבורת לימוד עם הרב תמיר גרנות
  • חבורת לימוד קבועה עם הרב תמיר גרנות
  • כל יום ראשון מדי שבוע
  • 18:45 בישיבת ההסדר

> לפרטים והצטרפות > צור קשר

שנים א-ב בישיבה

משימה מרכזית הינה יצירת אינטימיות עם התורה ברוחה של הישיבה, בדגש על רכישת עצמאות למדנית ופיתוח יכולת ההקשבה, יחד עם בניין האישיות ועיצוב השקפת עולם תורנית, ישראלית ואנושית.

> שבושים? כנסו לכאן

בית מדרש שערים
אחרי הצבא

העמקה באחד ממקצועות התורה המתאים לתלמיד לפי כשרונו ותכונת נפשו, רכישת כלים מקצועיים ברמה גבוהה ללימוד, ויצירת מרחב של שיח רוחני ופנימי בחבורה בה הוא לומד, מרחב המאפשר לשאוף לגדולות ולהיות מקור של השפעת תורה, קדושה ומוסר בעם ישראל.

> קרא עוד

מאת הרב חיים וידל

> לאתר של הרב חיים

שו”ת עם הרב שרלו

שירי גוספל

שלום כבוד הרב,
דודה שלי חילונית, והיא שרה במקהלה מיוחדת. זו מקהלה שמורכבת לחלוטין מאנשים חילוניים מישראל, ושרים בה גוספל. המנצח שלהם הוא אפרו אמריקאי מאמריקה. כשבאתי בפעם הראשונה להופעה שלהם, לא ידעתי למה אני באה. המנצח שלהם הסביר שגוספל זה לא מוזיקה דתית, אלא זו מוזיקת נשמה של אפרו אמריקאים, שהוסבה אחר כך גם לכנסיה. יחד עם זאת, מילות השירים כוללות הילול האל, ונשמעות דתיות. (הם ספציפית לא שרו משהו עם ישו, אבל באופן כללי הז'אנר הזה כן כולל את זה). אני יודעת גם ששרים את המוזיקה הזאת בכנסיה.
כשהייתי שם הופתעתי (הנחתי שזה יהיה שירים ישראליים שגרתיים). מאוד נהניתי מההופעה, אבל גם חשתי לא בנח שאולי יש בעיה לשמע מוזיקה שההקשר שלה בימינו הוא נוצרי.
ההופעה כבר הייתה. השאלות שלי הן - אם היא מזמינה אותי עוד פעם להופעה כזו, האם זה בסדר לבוא ולשמע שירים כאלה?
וכן, האם זה בסדר לשמע שירי גוספל מיוטיוב נניח להנאתי?
אלה שירים מאוד יפים, אני מרגישה לא בנח כי אני יודעת ששרים אותם בכנסיה, אבל אין לי מושג מה ההלכה בעניין. אשמח להדרכה בנושא. תודה רבה!
> לתשובה > לכל השו”תים