ישיבת אורות שאול, רעננה

ראש הישיבה הרב יובל שרלו

(תשי"ז, 1957)
ראש הישיבה הרב יובל שרלו

בוגר ישיבת הר עציון, מוסמך לרבנות. לאחר לימודיו הארוכים בישיבה, לימד בבית הספר המשותף של קיבוצי עמק בית שאן במשך שלוש שנים. בין השנים 1985­­-1998 שימש כרב בישיבת הגולן שבחיספין. מאז אלול תשנ"ח הוא עומד בראש ישיבת ההסדר בפתח תקוה ששינתה את שמה ומקומה לישיבת ההסדר רעננה – אמי"ת אורות שאול. ראשו ורובו של הרב שרלו נעוצים בתורה, ובה הוא עוסק כל ימיו. הוא אב לשבעה ילדים וארבעה עשר נכדים עד היום. הרב שרלו פרסם למעלה מעשרה ספרים ומאמרים רבים. ספריו ומאמריו עוסקים במגוון נושאים במחשבה היהודית, באתיקה, בתנ"ך והלכה. הרב שרלו גם פעיל מאוד ברשת האינטרנט, ובאתר מסוגו של Ask the Rabbi הוא ענה ללמעלה מ70,0000 שאלות בהלכה ובמחשבה היהודית. מאמריו עוסקים בנושאים תורניים מגוונים, בעיקר בהלכה, בתנ"ך ובמחשבה יהודית מודרנית. הרב שרלו גם מפרסם באינטנסיביות מאמריםם פובליציסטיים בענייני מוסר ציבורי בעיתונות מודפסת ובאינטרנט. ברשת האינטרנט מופיעים מאות משיעוריו – למן שיעורים כלליים בעולמה של הישיבה ועד הרצאות שנאמרו בפני הציבור הרחב.

הרב שרלו הוא בין מקימי עמותת 'רבני צהר', העוסקים בקשר שבין עולם הרבנות ובין הציבור הרחב בישראל בנושאים מגוונים כגון הנהגה רבנית, מעגל החיים (בת מצווהבר מצווהנישואיןאבלות), מדיניות ציבורית, ועוד. הוא פעיל מאוד בגופים חברתיים שונים, ומהווה כתובת לגופי ממשל ואמצעי התקשורת לצורך התייעצות וכתיבת ניירות עמדה. בין השאר היה שותף בחקיקה הכנסת בחוק לניסויים רפואיים בבני אדם, בחוק לסרוס בעלי חיים, בחוק התמודדות עם תופעת הזנות ולתהליכי חקיקה בנושאי Sex selection . הרב  שרלו הוא גם ממקימי פורום תקנה.

הרב שרלו הינו מרצה מבוקש, הן בציבור הדתי התורני והן בציבור החילוני, והופיע בין השאר בפורום הפילוסופי של אוניברסיטת חיפה, בהרצאות באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן, ובכנסים רבים. בשנת ה'תשנ"ח זכה בפרס שר החינוך ליצירה תורנית.