ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

קושי להתחתן בעקבות נפילה בפגם הברית

ע"י: הרב יובל שרלו

כיצד להתמודד עם פגם מהעבר בשמירת הברית המפריע למצוא שידוך לחתונה?על כך בתשובה הבאה


שאלה:


אני בחור בן 24. בצעירותי התחלתי לחטוא בהוצאת זרע לבטלה. עם השנים, למרות שהתחזקתי, לא הצלחתי למלט נפשי מהרגל מגונה זה. לפעמים מרגיש אני, שכמו שמסומם חוזר לסם, כך אני חוזר לזה, גם כשאני אומר לעצמי שאני רוצה לחדול מכך. אני פוחד מקשרים עם בנות מכיוון שאיני מרגיש ישר. איני יודע איך תוכל לעזור לי אך בכל מקרה תודה.


 


תשובה:


שלום וברכה. המציאות אותה אתה מתאר היא המציאות בה מצויים רוב הבנים. ריבונו של עולם נטע בנו כוחות גדולים, ועל כן הם מבקשים את ביטויים. ביטוי זה בא לעיתים בצורות לא נכונות ומוטעות, ואנו מתקשים להתגבר על היצר. דרכים רבות יש להתמודד עם בעיה זו - כדאי שתחפש באתר זה את כל התשובות המזכירות את "פגם הברית" או את "שכבת זרע" ותוכל להיעזר בהן במלחמתך ובמאבק לחיי קדושה וטוהר.


ברם, לכל זה אין קשר למניעת נישואין. להיפך - כוחות אלו מלמדים כי אתה נורמאלי ומבקש את מימושו של היצר המיני, והעובדה שנפלת אינה עושה אותך לא ישר, כי אם מי שהתמודד ונפל. אל תמנע את עצמך מלהכיר בחורות ולהקים משפחה, שכן זוהי הדרך הנאמנה ביותר לחיים אמיתיים. בעהי"ת, כשתכיר את המתאימה לך, תקים עימה בית בישראל, ואז תוכל לבטא את הכוחות שיש בך בדרך הראויה והבונה. אם תשקע בעצבות ובדיכאון, או אם תמנע עצמך מלהתקדם בהקמת משפחה לא תועיל דבר כי אם רק תזיק. לא חוסר יושר יש כאן כי אם מאבק מתמיד, שבעהי"ת תנצח בו.


כל טוב.

 

 

 

בית המדרש