ישיבת אורות שאול, רעננה

בית המדרש

די לצניעות!

ע"י: עדיאל בר שלום

די לחיפוש האלטרנטיבות, די למקוריות, די לרעות בשדות זרים, כאן זה הבית, הבית של כולנו. גבולות הגזרה בתוך הבית הזה חייבים להיות רחבים ככל האפשר. כל מי שחש הזדהות עם ערכי הציונות ורואה עצמו מחובר למסורת ישראל - ראוי שימצא בבית זה את מקומו.על מפלגת הבית היהודי במאמר הבא

חשבתם פעם על הנתון המקומם- שאנחנו הציבור המשמעותי והמשפיע ביותר במדינת ישראל כמעט בכל התחומים, למעט בתחום אחד? יש לנו נציגים בעמדות מפתח בצבא, במערכת המשפט, בעולם הכלכלה, בתחום החינוך, בעולם העסקים, בהייטק, עם הזמן גם בתקשורת ובספורט ועוד... ומה עם הפוליטיקה? אה, שכחתי. שם כולם מושחתים ועסקנים מלוכלכים אז אנחנו לא רוצים להתקרב, ומעדיפים לעמוד מהצד ולצעוק צעקות לא רלוונטיות שלא מענייניות אף אחד.

כולנו חשנו בשנים האחרונות את תחושת חוסר האונים האכזרית הזו כאשר שוב ושוב דברים לא טובים התרחשו שם למעלה סביב שולחן קבלת ההחלטות. הכרעות גורליות מתקבלות ואין לנו יכולת לעשות דבר מלבד להעביר עוד ערב חברתי מהנה ומיליטנטי משהו בכיכר רבין או גן הורדים לשמע זעקותיו החינניות של אריאל זילבר והחיפוש האינסופי של אהרון רזאל אחר ברכת הקרמבו. לקח לנו הרבה זמן להבין שכשיושבים באופוזיציה- אפשר לצעוק ללא הרף, אבל אף אחד לא שומע, כשמישהו כבר שומע- הוא מחייך בלגלוג בוטה, וממשיך בענייניו.

חברות וחברים, הגיע הזמן להפנים את זה, שהכוח האדיר של הציבור שלנו חייב לבוא לידי ביטוי גם מבחינה אלקטוראלית ולהיות מתורגם לשפת המנדטים. לא מספיק ללמוד תורה, להתנחל ביישובים ובלבבות, להחזיר בתשובה, להתחבר, ליישב את עיירות הפיתוח, לחנך לערכים ולענוד דרגות מכובדות. צריך להיות שם סביב שולחן קבלת ההחלטות ולחזור להיות רלוונטיים במגרש הפוליטי.  בסופו של יום, עתיד המדינה מופקד בידיים של המנהיגים שיושבים שם. אנחנו צריכים להיות שם! להשפיע, לקדם ולהנהיג את המדינה מבפנים. יש לנו מה לומר בכל תחום בפוליטיקה. חינוך, רווחה, כלכלה, ביטחון, תרבות, חקלאות, חוץ וכד'. הבעיה המרכזית היא-שבכל פעם שהיו חילוקי דעות בנושא מסוים- "השכלנו" להתפצל ללא הרף וללא אבחנה.בעוד שבכל המפלגות האחרות יושבים יחדיו חכי"ם שחלוקים כמעט על כל נושא שבעולם, רק אצלנו משום מה "זה לא עובר".

רבותיי, הנה זה קורה. רוח השינוי באוויר והמהלך צובר תאוצה. רבנים, אישי ציבור, ואף מספר חכי"ם  שמוכנים לשלם על כך בכיסא הנחשק שלהם- כמעט כולם מבינים שחייבים להוביל לאלתר את המהלך הזה.כל מה שנותר זה שגם אנחנו בשטח נבין את זה.

הבה נקרא כולנו:  די לחיפוש האלטרנטיבות, די למקוריות, די לרעות בשדות זרים, כאן זה הבית, הבית של כולנו. גבולות הגזרה בתוך הבית הזה חייבים להיות רחבים ככל האפשר. כל מי שחש הזדהות עם ערכי הציונות ורואה עצמו מחובר למסורת ישראל -  ראוי שימצא בבית זה את מקומו. בבית הזה חייבים להיות נציגים אשר ייצגו בכבוד ובאחריות את המגוון הרחב של ציבור המצביעים שלהם. מלאכה זו מוטלת על המועצה הנבחרת. אנו ממתינים בדריכות לראות שאכן כך יהיה.לא צריך להיות כתב פוליטי ותיק וממולח על מנת לחוש כיצד המפה הפוליטית  נעה שמאלה באלגנטיות מרשימה. אנשי העבודה פונים למרץ, קדימה כבר מזמן "ממלאת מקום העבודה בהיעדרה", הליכוד משקיע בלהתמרכז, ומימינו חייב להיות גוש יציב, חסון, איתן  ומשמעותי. לא שוב בדמות תפזורת של מפלגות זוטרות, כי אם בדמות מפלגה אחת מאוחדת, גדולה, מגוונת,הטרוגנית וחזקה. זו ההזדמנות לעשות היסטוריה, לאחד את השורות ולהפוך סוף סוף להיות רלוונטיים בהנהגת המדינה. עלינו הדור הצעיר- דור ההנהגה הבא, מוטלת החובה בעת הזאת להירתם למשימת קודש זו ולסייע בכל דרך להצלחת מפלגת הימין החדשה בבחירות. הפעם זה חייב להיראות אחרת! זה תלוי בנו, זו חובתנו, זו אחריותנו. בזאת ניבחן!                 

המאמר פורסם ב'עולם קטן' שבת  פרשת חיי שרה

 

 

בית המדרש