בית המדרש

פרשת תזריע

ע"י: הרב יוני גרוסמן

הרב יוני גרוסמן בשיעור על פרשתינו- פרשת תזריע. הרב מדבר על משמעות הקורבנות, על העניין בהבאת קרבן חטאת אצל ה"חוטאים" השונים ועל המשמעות לימינו.

ישיבת ההסדר רעננה, אמי"ת אורות שאול
בראשות הרב יובל שרלו והרב תמיר גרנות
ypt.co.il

מי אנחנו?
אנו חפצים שבית המדרש ישמש בית אנושי לחבורות העוסקות בתורה ומבקשות למצוא דרכה קרבת א-לקים, לימוד שראשיתו חקירה פרשנית והקשבה לכתוב, תוך שיח קיומי ופנימי הנוגע בלב, חותר למשמעות ומבקש חיבור לחיים האישיים של הלומד מחד, ולציבוריות הישראלית מאידך. אנו שואפים להוות מרחב של עבודת אלוקים שיסודותיו כנות, חירות ובריאות נפשית, ותוכו השתוקקות לקרבת אלוקים בשמחה ובחיות, כל אחד לפי תכונת נפשו.
בחרנו למקם את הישיבה במרכז הארץ מתוך רצון להיות שותפי-דרך למקורות ההשפעה השונים בחברה הישראלית: תקשורת, תרבות, כלכלה, אקדמיה וממשל.
ישיבתנו ממוקמת ברעננה, בקמפוס של כפר בתיה, מקום שקט ורוגע בתוך מרכז החיים השוקק של החברה הישראלית.

מה מיוחד בישיבה?
תורה עמוקה - לימוד תורה רציני ומעמיק הבונה קומה של בקשת משמעות ותוכן קיומי על יסודות מסורת הלימוד של הישיבות, וחדרים ללימוד של חלקי התורה השונים 
תורה נוגעת - הישיבה עוסקת לא רק בתוצאות, אלא גם בתהליכים. בצד השכל, מופעלים גם הרגש, הדמיון ושאר חלקי הנפש בדרכי החסידות ובכלים נוספים.
תורה מחוברת לחיים - לימוד התורה בישיבה קשוב לנושאים ציבוריים ולאתיקה, ומכוון לנסח עקרונות שיהוו גורם מעצב בשיח האינטלקטואלי והתרבותי של החברה הישראלית. 

בית מדרש שערים בראשות הרב איתמר אלדר
פונה לתלמידי שנה ד' של הישיבה, וכן לבוגרי צבא, ישיבה ומכינות.
בתוכנית שלוש חבורות לימוד: 1. גמרא  2. הגות ואגדה  3. תנ"ך ומדרש.
כל תלמיד יבחר לעצמו חבורה אחת שאליה ישתייך בכל שנות לימודיו, ומוקד לימודיו בישיבה יהיו במסגרת חבורה זו בלימודיי עיון ובקיאות.

שער לקהילה
לצד הישיבה פועל בית המדרש לתורה ולחיים, בית מדרש ערב הפתוח לקהל הרחב 
כמו כן מדי שבוע מתקיימים שיעורים בכיתה הווירטואלית לכל המעוניינים להצטרף ללמידה מרחוק

לפרטים ypt.co.il

צפייה בשיעור

 

 

בית המדרש