שאל את הרב

 

תוכניות לימוד

זמני היום

שער לקהילה

חבורת לימוד עם הרב יובל שרלו
  • חבורת לימוד קבועה עם הרב שרלו
  • בימי שני ושלישי בין השעות
  • 9:00-10:00 בישיבה
חבורת לימוד עם הרב תמיר גרנות
  • חבורת לימוד קבועה עם הרב תמיר גרנות
  • כל יום ראשון מדי שבוע
  • 18:45 בישיבת ההסדר

> לפרטים והצטרפות > צור קשר

שנים א-ב בישיבה

משימה מרכזית הינה יצירת אינטימיות עם התורה ברוחה של הישיבה, בדגש על רכישת עצמאות למדנית ופיתוח יכולת ההקשבה, יחד עם בניין האישיות ועיצוב השקפת עולם תורנית, ישראלית ואנושית.

> שבושים? כנסו לכאן

בית מדרש שערים
אחרי הצבא

העמקה באחד ממקצועות התורה המתאים לתלמיד לפי כשרונו ותכונת נפשו, רכישת כלים מקצועיים ברמה גבוהה ללימוד, ויצירת מרחב של שיח רוחני ופנימי בחבורה בה הוא לומד, מרחב המאפשר לשאוף לגדולות ולהיות מקור של השפעת תורה, קדושה ומוסר בעם ישראל.

> קרא עוד

מאת הרב חיים וידל

> לאתר של הרב חיים

שו”ת עם הרב שרלו

דייטים בקורונה

שלום הרב,
אני רווקה מבוגרת הגרה עם הורי. עד כה לא חזרתי לדייטים מאז פרוץ משבר הקורונה, במחשבה שהמשבר יחלוף, אך לצערנו לא כך הדבר. לפי הבנתי מאז פתיחת ההקלות אנשים יוצאים לדייטים ללא מגבלות ומסכות (ממדגם לא מייצג). אם נתעלם רגע מהעובדה הבעייתית שעוברים בכך על ההנחיות, אני חוששת לסכן את הורי ביציאה לדייט בלי מסכה. מצד שני המסכה היא מחסום רציני במפגש עם אדם לא מוכר, והבקשה לשימוש בה עשויה לצמצם אופציות מול בחורים שלא יתאים להם מפגש שכזה. חשבתי ללכת עם מגן השקף כפתרון ביניים ואף התיייעצתי עם רופאת המשפחה שהסכימה, אך אח"כ ראתי שמומחים אומרים שהיא לא אפקטיבית בפני עצמה. עם כל זאת, בפגישה עם אדם בודד בשטח פתוח הסיכון מופחת, וכן אי יציאה למפגשים במקרה שהמגפה תשאר כאן חודשים ושנים בגילי היא סיכון מכיוון אחר.. חשוב לציין כי הורי מוכנים ורוצים (כמובן..) שאחזור למפגשים. אשמח לעצת הרב מה לעשות.

> לתשובה > לכל השו”תים